EUR/USD na wykresie tygodniowym prawdopodobnie znajduje się w konsolidacji.

Linia trendu została pokonana, największa korekta w trendzie została wybita. Miejscem podaży jest strefa 1.18-1.20. Nie należy zatem zajmować już pozycji długich na tej parze.

Jeżeli na wykresie tygodniowym widoczna jest konsolidacja oraz złamanie trendu wzrostowego, powinniśmy zając się interwałem wyższym, aby ustalić poziomy wejścia oraz aktualny kontekst.

Z wykresu miesięcznego wynika, że para ta powinna wykonać korektę do poziomu 1.0639. Jest to bardzo spory zasięg, można zatem zastanowić się nad zajęciem pozycji krótkiej na podstawie interwału dziennego:

Na wykresie dziennym strefa podażowa znajduje się na poziomie 1.1893-1.20. Jest to jednak bardzo agresywne wejście. Zalecamy zatem nie rozgrywanie tej pary do czasu, gdy cena:

  1. Nie wybije poziomu 1.1650 (czerwona linia) – wtedy stworzy się nowa strefa podażowa / decyzyjna, na podstawie której będziemy mogli zajmować pozycje krótkie,
  2. Nie wybije nowego szczytu – wtedy z wykresu tygodniowego trend wzrostowy zostanie kontynuowany, a my – „będziemy mieli pozwolenie” na granie pozycji długich.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz