Jak już wspomnieliśmy w tytule, drugi tydzień listopada powinien zaowocować sporą ilością okazji inwestycyjnych.

Poniżej przedstawiamy nasze aktualne instrumenty oraz poziomy, które będziemy obserwowali pod kątem zajmowania pozycji.

Niemiecki Index DAX

Po wielu sesjach wzrostowych, na DAX-ie w końcu mamy korektę. Obserwujemy poziom 13005-12916 – jest to świeża strefa popytu, która powinna wygenerować nam wybicie na nowe maksima cenowe. Propozycje rozegrania:

  1. Objecie hossy na interwale D1,
  2. Formacja 123 na interwale H4/H1,
  3. Stosowanie techniki overbalance na interwale H4,

Ropa BRENT

Tutaj sytuacja bardzo podobna do DAX-a. Trend wzrosotwy, okolice 60.71-59.98 – będziemy szukać Longów.

Sposób wejścia do wyboru – dokładnie tak samo jak na DAX.

EURUSD

Trend spadkowy.
W poprzednim tygodniu pisaliśmy o nowej strefie podażowej. Po formacji objęcia bessy próbowaliśmy rozgrywać ten rynek niżej w celu podłączenia się do trendu, jednak cena nie chciała rosnąć, więc oddaliśmy zlecenie w okolicach zera po kilku dniach konsolidacji.

Aktualnie czekamy na utworzenie się większej korekty, która to powinna zakończyć się w okolicach 1.1757-1.1834. Tam będziemy szukali sygnałów do zajęcia pozycji krótkiej. 
Możliwości otwarcia pozycji na EUR/USD:

  1. „W ciemno” – strefa ma ok. 100 pips, zatem nie jest to zalecane rozwiązanie,
  2. „W ciemno” w połowie strefy, SL ~50 pips nie jest złym rozwiązaniem. Można więc rozważyć wejście poprzez zlecenie sell limit po cenie  +- 1.1790. 
  3. Oczekiwanie na sygnał Objęcia Bessy na interwale D1 , wejście na zamknięciu świecy D1 (lub sell limit w połowie świecy sygnalnej – polecamy), stop loss nad świecą,
  4. Formacja 123 z interwału H4/H1 – preferowane przez nas rozwiązanie,

USD/CAD 

Zejście ceny w okolice 1.2517-1.2446 będzie dla nas strefą, w której będziemy szukać pozycji długich.

USD/JPY 

Odnośnie USD/JPY widzieliśmy sporo informacji na temat tego instrumentu. Wiele osób uważa, że rynek ten jest gotowy do spadków. My jesteśmy przeciwnego zdania.

Oto 3 kluczowe powody dla których chcemy kupować parę USD/JPY:

  1. Wykres tygodniowy (zamieszczony powyżej) ewidentnie wskazuje na to, iż strefa 111.650-112.53 jest świeżą strefą popytową. Ewentualnie zejście ceny w okolice strefy popytu będzie dla nas okazją do zajęcia pozycji długich.
  2. Na wykresie tygodniowym nie mamy żadnej formacji odwrócenia trendu, a nawet jeżeli byłaby ona – prawdopodobnie mielibyśmy do czynienia tylko i wyłącznie z korektą trendu wzrostowego,
  3. Na wykresie dziennym nie został wybity trend wzrostowy według metody wyznaczania trendu „overbalance”.

USD/JPY wykres dzienny

GBP/JPY

Trend boczny. 

Funt do Jena Nie jest okazją do zajęcia pozycji. Zamieszczamy naszą analizę tego instrumentu, gdyż wiele osób zajmuje pozycje długie na tym instrumencie kompletnie w przypadkowych miejscach. GBP/JPY na interwale D1 znajduje się w szerokiej konsolidacji. Prawdopodobnie korekta nie została jeszcze zakończona i możemy spodziewać się testu okolic 146.26-145.12.

Nawet, jeżeli cena dojdzie do tej strefy, kupowanie jej po jakimkolwiek sygnale nie ma sensu, dopóki nie utworzy się nowa strefa popytu z interwału D1 – o czym poinformujemy w następnych tygodniach – jeżeli taka się utworzy.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz